ارسال پاسخ 

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب کارت گرافیک
11-01-2009, 04:50 PM
ارسال: #1
نصب کارت گرافیک
سلام
ببخشید من تازه فدورا 10 رو نصب کردم و اولین تجربم هست میخوام رزولوشن مانیتورم رو تنظیم کنم بزارم رو 1050*1680 ولی تو فدورا حداکثر زده 768*1024 و بیشتر از این نمیشه بالا برد و مانیتورم هم نشناخته و کارت گرافیکم نصب نیست مانیتورم lg L204WT
کارت گرافیک geforce fx 5500
لطفا کمک کنید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
Like Post نقل قول این ارسال در پاسخ
11-01-2009, 05:05 PM (آخرین تغییر در این ارسال: 11-01-2009 05:06 PM توسط sorset.)
ارسال: #2
RE: نصب کارت گرافیک
سلام
اگر تو لینوکس اینترنت دارین و مشکل سرعت هم ندارین میتونید با مدیریت بسته ها synaptic درایور آزادی که برای nVIDIA نوشته شده رو دانلود و نصب کنید.
درایور رسمی nVIDIA رو هم میتونید از اینجا دانلود کنید. (حجمش حدود 20 مگابایت هست)
اینجا هم نحوه ی نصب رو توضیح دادم.

البته به طور پیشفرض درایور خوبی در کرنل هست.
برای تنظیمات و انتخاب مانیتور و کارت گرافیک لینوکس رو در محیط متنی بوت کنید و با دستور system-config-display کارتونو انجام بدین.
مشاهده سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
11-01-2009, 05:49 PM
ارسال: #3
(11-01-2009 05:05 PM)sorset نوشته است:  سلام
اگر تو لینوکس اینترنت دارین و مشکل سرعت هم ندارین میتونید با مدیریت بسته ها synaptic درایور آزادی که برای nVIDIA نوشته شده رو دانلود و نصب کنید.
درایور رسمی nVIDIA رو هم میتونید از اینجا دانلود کنید. (حجمش حدود 20 مگابایت هست)
اینجا هم نحوه ی نصب رو توضیح دادم.

البته به طور پیشفرض درایور خوبی در کرنل هست.
برای تنظیمات و انتخاب مانیتور و کارت گرافیک لینوکس رو در محیط متنی بوت کنید و با دستور system-config-display کارتونو انجام بدین.
تو لینوکس اینترنت ندارم
سرعتم پایینه و نمیتونم 20 مگابایت دانلود کنم همین سایتم بزور داره باز میشه
تنها را ههمون محیط متنی هست حالا من بلد نیستم لینوکسو چجوری باید تو حالت متنی بیارم Confuse
فقط میخواد اینو تو محیط متنی بزنم دیگه میشه تنظیم کرد همینو بزنم بعد اینتر ؟
11-01-2009, 11:20 PM (آخرین تغییر در این ارسال: 11-01-2009 11:26 PM توسط sorset.)
ارسال: #4
CTRL+Alt+F1 رو بزنید
بعد از وارد شدن به محیط متنی وارد یورز روت بشین و دستور system-config-display رو بزنید.

این سایت هم الان پیدا کردم
مثل اینکه شما تنظیمات دلخواه رو به سایت میدین و یک اسکریپت برای تنیظم خودکار درست میکنه!!
http://www.sorgonet.com/linux/nv-online
12-01-2009, 09:12 PM (آخرین تغییر در این ارسال: 12-01-2009 11:31 PM توسط sorset.)
ارسال: #5
(11-01-2009 11:20 PM)sorset نوشته است:  CTRL+Alt+F1 رو بزنید
بعد از وارد شدن به محیط متنی وارد یورز روت بشین و دستور system-config-display رو بزنید.

این سایت هم الان پیدا کردم
مثل اینکه شما تنظیمات دلخواه رو به سایت میدین و یک اسکریپت برای تنیظم خودکار درست میکنه!!
http://www.sorgonet.com/linux/nv-online

سلام
وارد محیط متنی بعد یوزر روت شدم و دستور رو زدم و اینتر زدم ولی اتفاقی نیافتاد اینم عکس از همون محیط که دستور رو زدم ببینید چکار باید بکنم

[تصویر: i11561_Image001.jpg]
12-01-2009, 11:27 PM
ارسال: #6
بله مثل اینکه بستش رو باید نصب کنید!
ببینید همراه مانیتورتوت سیدی Driver نیست؟
من مانیتور خودم Samsung هست و همراهش یک سیدی درایور + آموزش نصب اون در لینوکس بود.
خوب میتونید اینو امتحان کنید.
به سایت http://xtiming.sourceforge.net/cgi-bin/xtiming.pl برین بعد مشخصات مانیتورتونو وارد کنید و خروجی ای که بهتون میده رو در فایل etc/X11/xorg.conf/ جایی که چند تا Modeline دیگه هم هست اضافه کنید. (درست مثل شکل فعلی فایل)
(البته قبلش حتماً باید از این فایل بکاپ بگیرید. برای ویرایشش هم نیاز به اختیار روت دارین)
ارسال پاسخ