ارسال پاسخ 

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب درایور گرافیک
30-11-2007, 11:36 PM (آخرین تغییر در این ارسال: 29-12-2007 12:00 PM توسط sorset.)
ارسال: #1
نصب درایور گرافیک
سلام
از وقتی که Kubuntu رو آپگرید کردم٬ درایور قبلی روش کار نمیکنه و درایور جدید رو هم که نصب و فعال میکنم ٬ KDM بالا نمیاد و مجبور میشم فایل xorg.conf رو برگردونم ؛ چکار کنم؟
( من درایور رو با ادپت منیجر نصب میکنم و با دستور sudo nvidia-glx-config enable اونو فعال میکنم)

الان در لینوکس مشکلی ندارم و درایور رو از تنظیمات Display&Monitor که انتخاب میکنم ٬ فرکانس و رزولوشن های مورد نظرم میان
فقط یک مشکی دارم که وقتی مانیتورم رو با رزولوشن ۱۰۲۴x۷۶۸ تنظیم میکنم ٬ در ویندوز هم که با همین رزولوشن و refresh rate هست باید از نو تنظیم کنم ٬ یا فرکانس مونیتور رو بر روی ۷۵ هرتز بذارم .
مشاهده سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
Like Post نقل قول این ارسال در پاسخ
01-12-2007, 11:57 AM
ارسال: #2
RE: درایور گرافیک برای کرنل ورژن 2.6.22
sorset نوشته است:سلام
از وقتی که Kubuntu رو آپگرید کردم٬ درایور قبلی روش کار نمیکنه و درایور جدید رو هم که نصب و فعال میکنم ٬ KDM بالا نمیاد و مجبور میشم فایل xorg.conf رو برگردونم ؛ چکار کنم؟
( من درایور رو با ادپت منیجر نصب میکنم و با دستور sudo nvidia-glx-config enable اونو فعال میکنم)

الان در لینوکس مشکلی ندارم و درایور رو از تنظیمات Display&Monitor که انتخاب میکنم ٬ فرکانس و رزولوشن های مورد نظرم میان
فقط یک مشکی دارم که وقتی مانیتورم رو با رزولوشن ۱۰۲۴x۷۶۸ تنظیم میکنم ٬ در ویندوز هم که با همین رزولوشن و refresh rate هست باید از نو تنظیم کنم ٬ یا فرکانس مونیتور رو بر روی ۷۵ هرتز بذارم

کارت گرافیکت چیه؟
nvidia glx new
برای کرنل جدید هست

تو تنظیمات مانیتورت رو ببین مانیتورت رو دقیق نداره؟

و عشقت پيروزی آدمیست

هنگامی كه به جنگ تقدير می شتابد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
01-12-2007, 02:51 PM
ارسال: #3
من همین درایور nvidia glx new رو نصب میکنم و بعدش هم که دستور sudo nvidia-glx-config enable رو میزنم محیط گرافیکی بالا نمیاد و از بکاپ xorg.conf استفاده میکنم.
تو تنظیمات مانیتور هم ٬ مدل دقیق اونو انتخاب کردم
02-12-2007, 01:48 PM (آخرین تغییر در این ارسال: 02-12-2007 01:49 PM توسط sorset.)
ارسال: #4
درایور جدید nvidia رو که نمیتونم فعال کنم. حالا اون مهم نیست چون با درایور خود لینوکس کارم راه میفته
علت به هم خوردن تنظیم مانیتور اینه که 85hz لینوکس معادل 75hz ویندوزم شده و برعکس.
فکر کنم اشکال از فایل xorg.conf هست.
میشه یک نگاه بهش بندازین؟

.gz  xorg.conf.tar.gz (اندازه: 1.32 KB / دانلودها: 19)
04-12-2007, 07:07 PM (آخرین تغییر در این ارسال: 06-12-2007 07:06 AM توسط sorset.)
ارسال: #5
سلام
درست شد
درایور خود nvidia رو از سایتش دانلود و نصب کردم ٬ مشکل حل شد.
حالا طریقه ی نصب رو میگم ٬ شاید بدرتون بخوره
من از KDE استفاده میکنم و برای نصب درایور لازمه که اونو Stop کنم
برای این کار از دستور زیر استفاده میکنم
کد:
sudo /etc/init.d/kdm stop
ویا اگر از گنوم استفاده میکنید
sudo /etc/init.d/gdm stop

همچنین میتونید با دستور زیر وارد runlevel 3 برای نصب بشین.
کد:
telinit 3
یا
init 3

حالا با دستور sh فایل نصب رو اجرا کردم

بعدش nvidia-xorg رو که قبلاْ از سایت nvidia دانلود و کامپایل کرده بودم رو اجرا کردم و فایل xorg.conf متناسب در شاخه ی root/ ساخته شد.
و با کپی اون در دایرکتوری etc/X11/ دیگه مراحل نصب درایور تموم شد. Victory
البته nvidia-xorg در خود برنامه نصب درایور هست وآخر نصب میپرسه که میخواین اجرا بشه و تنظیمات رو بنویسه٬ منم yes زدم اما امتحان نکردم و فایل xorg رو دوباره با nvidia-xorg ساختم و جایگزین کردم.

راستی بعد از نصب دیگه از طریق System Settings تنظیمات گرافیک و مانیتور رو تغییر ندین و برای این کار از دستور nvidia-settings استفاده کنید. (بهتره که با روت وارد برنامه بشین برای همین اولش sudo اضافه کنید)

همونطور که گفتم من از سایت nvidia این برنامه رو دانلود کردم اما اینجا براتون آپلود میکنم.(با دستور make اونو کامپایل کنید)

.gz  nvidia-xconfig-1.0.tar.gz (اندازه: 107.98 KB / دانلودها: 51)
10-01-2008, 09:28 PM
ارسال: #6
RE: نصب درایور گرافیک
ممکنه در حین نصب با این ارور مواجه بشین.
no precompiled kernel inteface was found to match your kernrl;
this means that the installer will need to compile a new kernel interface

در این صورت خود نصب کننده میتونه اونو کامپایل کنه فقط باید کتابخونه ی libc6-dev رو روی لینوکس قبلاً نصب کرده باشین.
21-06-2009, 04:34 PM
ارسال: #7
سلام
من می خواهمر کارت گرافیکم را در ubuntu نصب کنم اما در سایت intel هم چیزی پیدا نکردم مدل Mobile Intel® 4 series Express Chipset Family
هست میشه کمک کنید .
ممنون.
24-06-2009, 11:24 PM
ارسال: #8
سلام
شاید اینجا پیدا کنین
http://downloadcenter.intel.com
25-01-2010, 10:30 PM
ارسال: #9
سلام.من تازه کوبانتو نصب کردم و از لینوکس تا حالا استفاده نکردم.درایور کارت گرافیک رو از سایت nvidia دانلود نردم اما هرچی دستور دادم اصلا اجرا نمیشه همش پیغام میده چیزی پیدا نکرده.میشه به زبان ساده تر برای کسی که هیچی از لینوکس سرش نمیشه توضیح بدین.مثلا من درایوری که نصب کردمو باید کجا کپی کنم یا باید حتمه وصل به اینترنت باشم تا فرمان اجرا بشه
ارسال پاسخ